Ledarfrukost lördag 30 september

Ledarfrukost

Lördag 30 september är det frukost i Lundhagskyrkan för alla ledare! Tiden är 09.00-11.00.

Vi äter en god frukost tillsammans och lyssnar sen på Gunilla Möller som föreläser om multipla intelligenser.

”Varje barn har sitt sätt att lära in ny kunskap. En del lär sig bra via språket medan en del lär sig bättre via musiken. Howard Gardner´s teori om de åtta multipla intelligenserna öppnar nya vägar och möjligheter för barn att växa och utvecklas på sitt sätt genom variation i undervisningen.” http://www.multiplaintelligenser.se/

Anmälan till Christer Aadland, christer@lundhagskyrkan.se eller Monica Sturzenbecker, monica@lundhagskyrkan.se senast söndag 24 september.

Välkommen!

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *