Bordsloppis & Bytardag

Bordsloppis & Bytardag

Bordsloppis & Bytardag

Lördagen den 14 april kl. 11.00-14.00 är det dags igen!
Välkommen att sälja eller fynda saker. Under dagen har vi även caféet öppet med försäljning av bl.a. mackor, kakor och korv med bröd. Behållningen går till scouter som ska resa på ett stort scoutläger sommaren 2019.


Till dig som har saker till försäljning:

Alternativ 1

Borden är fullbokade!

Alternativ 2

Lämna in saker för försäljning. Detta ska vara barnkläder (stl 50-170), barnskor, leksaker, mammakläder, vagnar eller andra barngrejer. Vi kommer att sälja varorna åt dig mot en avgift på 20% av försäljningspriset. Du kan även skänka saker och ge hela behållningen. Inlämning av dina saker sker fredagen den 13 april kl.16.00-18.00.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *