Gudstjänst 12/4 – Livestreaming

Gudstjänst 12/4 – Livestreaming

Påskdagens gudstjänst för alla åldrar livesänds 11.00!

Temat för gudstjänsten är ”Livet vann!”

Påskdagens gudstjänst för alla åldrar är omställd. Ansvarig gudstjänstgrupp finns i kyrkan med några inbjudna medlemmar i församlingen. Klockan 11.00 på påskdagen den 12 april sänds gudstjänsten live här på vår hemsida.

Medverkande i gudstjänsten: Monica R Sturzenbecker, Fredrik Sturzenbecker, Göran Sturve, Helena Lindqvist, Per Arvidsson, Tania Simon, Julia Andersson, Marcus Andersson, Simon Andersson, Alice Hillerström, Signe Wahlén, Alfred Wahlén, Aline Landh, Elina Berger, Nova Bratt

Det finns möjlighet att under sändningen delta genom att skicka in böneämnen via e-post: monica@lundhagskyrkan.se.
Om du vill lyssna på predikan av Monica R Sturzenbecker finns en separat video längst ned i inlägget.

Livesänd gudstjänst

Klicka på Play-knappen för att starta livestreamingen av gudstjänsten.

Predikan av Monica R Sturzenbecker

Monica R Sturzenbecker, pastor i Lundhagskyrkan, predikar vid Axbergs kyrkogård.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *