Livesänt bönemöte – One with them!

Livesänt bönemöte – One with them!

 Idag har du möjlighet att ansluta hemifrån till vårt livesända bönemöte One with them!
 
Klicka på länken för att komma till bönemötet: www.open-doors.se/live 
Sändningen startar idag, 1 april kl 19.00.
Bönen behövs i denna tid, och våra förföljda syskon behöver vårt stöd!
 

One with them är bönesamlingar för den förföljda kyrkan som församlingar kan ansluta till. I vanliga fall är vi cirka 20 församlingar från hela Sverige som ansluter. På grund av samlingsrestriktionerna i samband med Coronapandemin gör vi aprilmånadens One with them även tillgänglig hemifrån.
OBS! Vi kommer inte att samlas i Filadelfiakyrkan Örebro.

Tema: Sri Lanka – ett år efter påskattacken

På påskdagen förra året attackerades flera kyrkor och hotell på Sri Lanka – mer än 250 människor dödades och många skadades. Många av dem var våra kristna syskon som just då firade påskgudstjänsten. Nu, ett år efter attacken, lyssnar vi på kristna som har förlorat anhöriga och vänner, hur de har fått erfara Guds helande mitt i sorgen och hur attacken har förändrat församlingarnas liv på Sri Lanka.

Anslut live och var med i bönen för den förföljda kyrkan!

Vill du veta mer om One with them?
Läs mer här: www.open-doors.se/onewiththem

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *