Nyhetsbrev #19 från fam. Åbergs i Thailand

Nyhetsbrev #19 från fam. Åbergs i Thailand

Hej!
Nu var det länge sedan ni fick en uppdatering från oss! Tack för alla hälsningar i jul och nyår. Tyvärr så verkar posten ojämnt äta upp paket och brev till oss så vi ber om ursäkt om vi inte har hört av oss och tackat för något som borde ha kommit fram! Posten i Thailand tycks vara jämförbar med Post-nord så det bästa är att inte använda den.

Familjen Åberg

Efter ett intensivt år med mycket av varje valde vi att stänga vi ned under ett par veckor för att fokusera på familjen. Vi reste söderut för att möta upp Tobias föräldrar vid havet. Det var fint att få vara lediga
tillsammans. Som lite grädde på moset avslutade vi det gamla året och började det nya med magsjuka, löss och mask i magen. Vi ser det som att vi inledde 2020 utrensade och redo för nya utmaningar!

Läs hela nyhetsbrevet: