Rejoice – ord och ton från låtskrivarresan till Jerusalem

Rejoice – ord och ton från låtskrivarresan till Jerusalem

Reflektioner från låtskrivarresan till Jerusalem 16/11, kl 18.30

I ord och ton delar Fredrik Sturzenbecker sina personliga reflektioner från låtskrivarresan till Jerusalem. Ni får höra en av låtarna Fredrik skrev under resan samt några sånger som skrevs av de andra låtskrivarna på resan.
Lovsångssamling, torsdagar kl. 19.15-20.00

Alla som vill sjunga/spela lovsång är välkomna att vara med. Lovsång handlar inte bara om att vi älskar att sjunga, det handlar också om att vi älskar Gud och att vi tillb.er Honom i gemenskap med andra.

Personliga reflektioner från Jerusalem , kl. 18.30-19.15

Samlingen leds av Fredrik Sturzenbecker

OBS! Alla sångare och musiker är välkomna, både vana och ovana, gamla och unga.