Stärka barns självkänsla

Stärka barns självkänsla

FÖRELÄSNING MED LINDA OVESSON

Stärka barns självkänsla

12 september kl. 14:00–16:00 i Lundhagskyrkan

För dig som är föräldrar, lärare, ledare i Hovsta, Axberg.

Under föreläsningen får du inspiration att främja barnens och din egen självkänsla och skapa mer närhet och kontakt i er relation.

Barns självkänsla
Barns självkänsla, 12 september kl. 14:00–16:00 i Lundhagskyrkan

Föreläsningen utgår ifrån Jesper Juuls förhållningssätt när det gäller samspelet i relationer mellan barn och vuxna. Jesper Juul är en familjeterapeut, författare till fl era böcker såsom ”Ditt kompetenta barn”, ”Livet i familjen” och ”Din kompetenta familj”.

linda_ovessonFöreläsaren Linda Ovesson är från Göteborg, är lärare, har gått Jesper Juuls Family Labs seminarie- och familjehandledarutbildning, har studerat psykologi, är delägare i meditationsguiden och håller där olika kurser och föreläsningar.

Ladda ned PDF om föreläsningen ”Barns självkänsla”

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *